ІРЛАНДІЯ, УКРАЇНА ТА ІМПЕРІЇ:
ЗАЛЕЖНІСТЬ, КОНФЛІКТ, ПАМ'ЯТЬ
Міжнародна наукова конференція
2019, 14-17 листопада
м. Київ, Україна
Дві найбільші імперії світу – Британська і Російська/Совєтська – тривалий час правили ірландцями та українцями, і після здобуття незалежності обидві нації постали перед потребою подолання наслідків цього правління. Як і перед необхідністю вирішення важливого питання: як осягнути страждання, утиски та неприродні людські втрати, не перебільшуючи при цьому почуття потерпілого.
2014 року вторгнення Володимира Путіна в Україну розпочало війну на східній межі Європи, – якраз через 15 років після закінчення війни на її західній межі, в Ірландії. Ці події, а також той очевидний факт, що досі обидві країни усе ще мінімально побутують в імперіологічних та пост/колоніальних студіях, актуалізують проблему наукового осмислення й обговорення українського та ірландського досвідів у широкій історичній і порівняльній перспективах.
14–17 листопада 2019 року в Києві відбулася Міжнародна наукова конференція «Ірландія, Україна та імперії: залежність, конфлікт, пам’ять». Більше 50 відомих науковців з Ірландії, України, Великої Британії, Греції, Канади, Польщі, США, Франції долучилися до обговорення широкого комплексу проблем, пов’язаних із осмисленням місця і ролі імперського та колоніального дискурсів у історичному, демоґрафічному, соціальному, політичному, культурному й психологічному вимірах історії Ірландії та України.
Панельні дискусії в ході конференції охоплювали такі теми: імперіологічні й постколоніальні студії в сучасних Ірландії, Україні та Світі: наративи, інституалізація дослідів; Великий голод в Ірландії (An Gorta Mоr) і Голодомор в Україні: компаративний аналіз; Культурний імперіалізм та проблема збереження національної мови і релігії; Імперська, антиколоніальна, гібридна ідентичності: феномени панування і неприйняття, відчуженості й опору; Національні, антиколоніальні рухи на ірландських та українських теренах у Британській і Російській/Совєтській імперіях; Взаємозв’язок між пануванням насильства та опором: приклади УПА та ІРА; Роль екстремістських імперських лоялістів у підтримці імперського панування: приклади Східної України та Північної Ірландії; Моделі історичної пам’яті в сучасних Ірландії та Україні.
Програма міжнародної наукової конференції ТУТ
Світлини HREC in Ukraine
* Новини та заходи Відкрити
Ⓒ Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), 2018-2020
Ⓒ Концепція, структура порталу - Людмила Гриневич • Розробка ПЗ порталу - Геннадій Дахно
Використання матеріалів сайту дозволено з посиланням (для інтернет-видань - гіпрепосиланням) на HREC in Ukraine