ХУДОЖНЯ СТРІЧКА "ГІРКІ ЖНИВА"
(реж. Джордж Менделюк, 2017).
Дискусія в Клубі історичного кіно
2019, 20 листопада
м. Київ, Україна
20 листопада 2019 року, напередодні Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору Національний музей історії України у Другій світовій війні спільно з Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), за сприяння канадського бізнесмена, продюсера пана Ігоря Ігнатовича (Канада) організували перегляд і обговорення художнього фільму «Гіркі жнива» (Канада, 2017), де відтворено події, які відбувалися в Україні у розпал Голодомору та сталінського терору.
Це перший іноземний художній фільм про Голодомор, знятий на основі реальних подій. Стрічку створив канадський режисер Джордж Менделюк, для якого тема Голодомору є близькою, адже все це пережили його батьки, які втекли з радянської України в роки Другої світової війни. Головні ролі у стрічці виконали Теренс Стемп, Макс Айронс, Саманта Баркс, Баррі Пеппер, Остап Ступка, Олександр Печериця та ін. Науковими консультантами фільму виступили відомий канадський історик Орест Субтельний та українська історикиня, провідна наукова співробітниця Інституту історії України Національної академії наук України Людмила Гриневич.
На перегляд стрічки завітали курсанти столичних військових навчальних закладів. По завершенню відбулася дискусія, в ході якої обговорювалися проблемні питання вивчення й осмислення трагедії Голодомору. Хоча в епіцентрі стрічки – історія кохання двох молодих людей – фільм ставить багато світоглядних питань, які потребують відповідей: чи вчить і чому нас вчить історія Голодомору, яким було коло злочинців – організаторів геноциду, а головне – як знання про минуле можуть допомогти нам краще зрозуміти сучасне, та зробити нас сильнішими у сучасній гібридній війні Росії проти України.
Музейні працівники подбали про те, аби тема сталінської політики творення голоду у радянській Україні була представлена й у просторі нової музейної виставки «Україна. Незакінчена війна…». Тому після перегляду фільму курсанти та їхні командири мали можливість ознайомитися і з нею.
Світлини HREC in Ukraine
* Новини та заходи Відкрити
Ⓒ Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), 2018-2020
Ⓒ Концепція, структура порталу - Людмила Гриневич • Розробка ПЗ порталу - Геннадій Дахно
Використання матеріалів сайту дозволено з посиланням (для інтернет-видань - гіпрепосиланням) на HREC in Ukraine